People of Zeall – Petra Jelínková

Kdo jsou naši zákazníci? Co dělají, jak žijí, jaké jsou jejich příběhy? To jsou otázky, které nás v Zeallu zajímají. Rozhodli jsme se proto založit pravidelnou rubriku People of Zeall, kde bychom bychom vám rádi některé z těchto zajímavých lidí představili. Dnes jsme požádali o rozhovor Petru Jelínkovou, ředitelku společnosti Rentalit s.r.o.

Petro, mohla byste nám na úvod prozradit něco o sobě?

Jsem rodilá Pražačka a v hlavním městě žiju i se svou rodinou, mužem a dvěma syny. Od dvaceti let se pohybuji v businessu. Začínala jsem v účetní a finanční sféře, následně jsem přesedlala na IT a logistické systémy. To bylo fajn, protože jsem se naučila projektovému vedení. Řadu let jsem pracovala v čistě korporátním prostředí, které mi však příliš nevyhovovalo. Rozhodla jsem se proto pro změnu a využila jsem možnosti začít pracovat v oblasti startupů. Poslední dva roky se zabývám úspěšným startupovým projektem Rentalit, kde od loňska působím na pozici CEO.

Můžete nám popsat, čím se Rentalit zabývá?

Rentalit nabízí inovativní operativní pronájem elektronických zařízení, jako jsou počítače a notebooky nebo mobily, zaměřuje se především na firmy a podnikatele. Ti díky této službě nemusí tak investovat do nového vybavení a mohou se více soustředit na své podnikání.

Pro to, aby člověk opustil dobře rozjetou kariéru a vrhnul se do startupů, musí už mít pádný důvod. Proč jste se tak rozhodla?

Pracovat ve velké firmě každý den od osmi do pěti a dívat se, jak je vše neefektivní a byrokratické, pro mě bylo ubíjející. Jsem rychlý a dynamický člověk, jsem ráda u toho, když věci vznikají a dávám do všech projektů kus sebe. Odráží to vlastně můj postoj vůči světu.

I startupy ale mohou být frustrující…

Máte pravdu, ale mám štěstí, že už na to nejsem sama. V tuto chvíli máme početný tým velmi schopných lidí, takže se mohu trochu uvolnit. Rentalit už ani není v pravém smyslu startup, ale v podstatě zaběhnutá, stabilní firma. Už nemusíme bojovat o přežití.

Kdy jste poznala, že projekt bude úspěšný?

Na počátku projektu jsme prováděli různé testování, které bylo už tehdy úspěšné, takže jsem od začátku měla v projekt důvěru. Opravdu zlomovým okamžikem byl ale konec loňského roku. Věděli jsme, že firmy kvůli nejistotě spojené s covidem-19 nejrůznějším způsobem omezují své aktivity, a neměli jsme proto velká očekávání. Přesto naše prodeje významně vzrostly a tento růst se naštěstí zatím nezastavil.

Jak si to vysvětlujete?

Covid-19 v podstatě významně urychlil již existující trend posledních let, kdy si firmy a lidé začali uvědomovat, že místo investic do nového vybavení a majetku je lepší tyto prostředky vložit do svého businessu, reklamy apod. Rentalit prostě nabídl jednoduchý způsob, jak ušetřit, aniž by bylo třeba omezit své aktivity.

Jak se vám daří vybalancovat profesní povinnosti a život s rodinou?

Musím přiznat, že je to náročné. Mám dva kluky ve věku 12 a 13 let, kteří se kromě studia na víceletém gymnáziu velmi aktivně věnují sportu – oba hrají fotbal, jeden dokonce za Slavii Praha. Můj pracovní den tak sestává z práce v Rentalitu, vaření pro tři „chlapy“, přípravy svačin a rozvozů do školy a na tréninky. V přesunu dětí a sebe po Praze jsem už mistr J

Zmínila jste jídlo. Jak se během dne stravujete?

Z nějakého důvodu si ráno potřebuji dát teplou snídani, ale zároveň nemám čas vařit si něco složitého. Tady mi hodně pomáhá Zeall. Když přijdu do práce, tak si Zeall zaliju horkou vodou s trochou mléka a mám skvělou teplou kaši. Tu si zpravidla beru s sebou i na ranní porady.

Co se týče oběda, vždy se snažím udělat si na něj dostatek času. V týdnu obvykle chodíme na obědy společně s kolegy. Nezdá se to, ale je to důležité pro náš tým. Některé věci si prostě na poradě neřeknete. Pracujeme v Karlíně, kde je spousta skvělých bister a restaurací. To mě baví.

S rodinou bohužel přes týden nemáme kvůli fotbalu moc možností se všichni potkat, a proto se snažíme si to vynahradit o víkendu. V sobotu si tak například dopřáváme velkou společnou snídani, takový brunch.

Řešíte u jídla zdraví?

Do jisté míry. Osobně jím téměř vše, tedy kromě sladkého, které prostě nemusím. Snažím se o vyváženou stravu, od všeho trochu, a kupuji sezónní potraviny. Snažím se také vyhýbat nekvalitním potravinám z velkých produkcí a velkochovů.

U kluků hlavně řeším, jak utišit jejich neustálý hlad a jak to udělat, aby jim chutnalo a nekupovali si místo svačiny sladkosti J. V jejich případě se také snažím zajistit, aby s ohledem na jejich fyzickou aktivitu měli dostatečný přísun bílkovin.

A ještě poslední dotaz – jakou příchuť Zeallu preferujete?

Dávám si Zeall bio – cacao, to mi chutná nejvíce. Jsem ráda, že v této příchuti není stevie, kterou moc nemusím.

Díky moc za rozhovor!