FAQ

FAQs

Co je Zeall
Zeall je zcela unikátní koncept jídla vyrobeného z ryze přírodních surovin té nejvyšší kvality, které dodá vašemu tělu i mysli vše potřebné.
Co znamená, že Zeall je kompletní jídlo?
Dospělý člověk potřebuje v průměru 2 000 kilokalorií denně. Každá porce Zeallu je vytvořena tak, aby obsahovala jednu pětinu denní potřeby energie (tj. cca 400 kilokalorií). Jednotlivé porce jsou zároveň optimální kombinací vysoce kvalitních tuků, proteinů, vitamínů, minerálů a dalších látek (například antioxidantů a fytonutrientů) v přírodní, vysoce vstřebatelné formě. Proto lze Zeall považovat za kompletní, mimořádně zdravé jídlo.
Je Zeall bezlepkový?
Ano, Zeall je přirozeně bezlepkový.
Je Zeall veganský?
Ano, Zeall je kompletně veganský – neobsahuje žádné suroviny živočišného původu.
Je Zeall vyroben z geneticky modifikovaných surovin?
Ne, Zeall obsahuje pouze přírodní, geneticky nemodifikované suroviny té nejvyšší kvality, které přirozeně obsahují vysoké množství zdraví prospěšných vitamínů, minerálů a fytonutrientů.
Obsahuje Zeall sóju?
Ne, sóju považujeme za potenciálně problematickou surovinu a proto ji nepoužíváme (ani přísady z ní vyrobené).
Obsahuje Zeall sukralózu?
Ne, Zeall neobsahuje sukralózu ani žádná jiná umělá sladidla.
Obsahuje Zeall alergeny?
Snažíme se, aby Zeall obsahoval alergenů co nejméně. Součástí složení jsou ale i vysoce kvalitní makadamové ořechy a mandle (případně stopy jiných ořechů), které mohou být potenciálně alergenní.
Jaké typy proteinů Zeall obsahuje, když je veganský?
Zeall obsahuje vyvážený mix bílkovin z hrachu, lněného semínka, kokosu a ořechů.
Jaký je glykemický index Zeallu?
Zeall je nízkosacharidový a je dokonce přímo určen pro ketogenní stravování. Jeho glykemický index je proto extrémně nízký.
Může Zeall pomoci s hubnutím?
Ketogenní (nízkosacharidové) stravování sice nepatří mezi klasické redukční diety, ale jedná se o velmi účinný způsob hubnutí, protože pomáhá tlumit pocit hladu a zároveň podporuje spalování tuků. Zeall vám během hubnutí pomůže dodržovat zásady nízkosacharidového stravování a udržet kalorie pod kontrolou.
Mohu konzumovat Zeall, pokud mám cukrovku?
Pokud trpíte chronickým onemocněním, jako je například diabetes, doporučujeme konzumaci Zeallu nejprve konzultovat s vaším lékařem. Jsme ale přesvědčení, že Zeall je pro diabetiky prospěšný, protože díky nízkému obsahu sacharidů pomáhá udržovat nízkou hladinu cukru v krvi.
Mohu konzumovat Zeall, pokud jsem těhotná nebo kojím?
Výživa těhotných a kojících žen má svá specifika, vyžaduje vyšší množství některých živin a zároveň omezení jiných nutrientů. Zeall je podle nás prospěšný i v těhotenství, nicméně vždy doporučujeme jeho konzumaci nejprve konzultovat s lékařem. Přestože jsme velcí fanoušci ketogenního nízkosacharidového stravování, doporučujeme všem ženám, které jsou těhotné nebo kojí, aby raději přísun sacharidů v tomto období příliš neomezovaly a raději si s klidným srdcem vychutnaly všechny kvalitní potraviny, na které mají chuť.
Je Zeall vhodný pro děti?
Obecně nedoporučujeme Zeall dětem mladším čtyř let, protože jejich požadavky na výživu jsou velmi specifické. Co se týče starších dětí a teenagerů, Zeall může bezpochyby posloužit jako zdravá svačina a jako alternativa hranolek a limonád. Obecně však nedoporučujeme výrazné omezení přísunu sacharidů v období dětství a dospívání bez předchozí konzultace s lékařem. V extrémních případech může totiž vést až ke zpomalení či utlumení vývoje.
Jak často si mohu dopřát Zeall?
Zeall je nutričně vyvážené přírodní jídlo té nejvyšší kvality, které vám bez jakýchkoliv kompromisů dodá všechny potřebné živiny kdykoli během dne. Poskytne vám energii a svobodu, abyste se mohli věnovat tomu, co je důležité. Jeho cílem však není stát se 100 % náhradou pestré stravy. Možnost dopřát si dobré jídlo v restauraci nebo doma s rodinou a přáteli patří mezi potěšení, na která bychom nikdy neměli zapomínat.
Je Zeall dobrý pro sport a fyzickou kondici?
Odborné studie ukazují, že nízkosacharidové či dokonce ketogenní stravování může pomoci zlepšit fyzickou kondici, vytrvalost, regeneraci a dokonce podpořit tvorbu svalové hmoty. Zeall je proto ideální volbou po cvičení, protože každá porce obsahuje více než 20 gramů vysoce kvalitních proteinů s vyváženou strukturou aminokyselin a vysokým obsahem BCAA, spolu s dalšími nutrienty.
Kolik stojí poštovné?
Všechny objednávky do 31. prosince mají v rámci ČR a SR poštovné zdarma. Co se týče dodávek do jiných zemí, kontaktujte nás prosím na info@zeall.eu, abychom pro vás mohli připravit konkrétní nabídku.
Dodáváte Zeall do zahraničí?
Ano, dodáváme. Pro více informací o podmínkách a poštovném nás prosím kontaktujte na info@zeall.eu
Za jak dlouho obdržím zásilku?
Snažíme se, abychom vám všechny vaše objednávky v rámci ČR a SR dodali do tří pracovních dnů. U zahraničních objednávek se doba dodání může prodloužit.
Jak mohu změnit či zrušit svojí objednávku?
Snažíme se vám vyhovět co nejrychleji. Objednávky proto není možné měnit ani rušit. Pokud si i přesto přejete udělat ve vaší objednávce dodatečně změny, kontaktujte nás prosím co nejrychleji na info@zeall.eu. Pokusíme se vám maximálně vyjít vstříc. Veškeré zboží, které nebylo otevřené či použité, je možné vrátit a požadovat vrácení peněz.